Борусия (Д) се сгромоляса и срещу Щутгарт (видео)

10:47

Щутгарт се наложи над Борусия Дортмунд с 2:1 в среща от 12-и кръг на немската Бундеслига. Двубоят се игра на стадион „Мерцедес-Бенц Арена“ в Щутгарт пред близо 60 000 зрители.

22-годишният конгоански халф на домакините Чадрак Аколо изведе Щутгарт напред още в петата минута, възползвайки се от неразбирателство между вратаря на гостите и бранител. В края на полувремето съдията отсъди дузпа в полза на Борусия за игра с ръка на французина Бенжамен Павар. Стражът на Щутгарт Рон-Роберт Цилер парира удара на Андре Шюрле, но Максимилиан Филип бе най-съобразителен и с мощен изстрел възстанови равенството в срещата. В 51-ата минута Йосип Брекало след солова акция отново изведе Щутгарт напред и този път отборът успя да удържи преднината си.

Последната победа на Борусия Дортмунд в първенството датира от края на септември и тимът няма победа вече в пет срещи от шампионата. В състава за снощния мач не бе включен Пиер-Емерик Обамеянг, поради наказание от ръководството за дисциплинарни нарушения.

Борусия е на трето място в класирането с 20 точки, а Щутгарт на 11-о с 16 т.