Севиля с геройско равенство срещу Ливърпул в битката за първото място (видео)

23:39

Отборът на Севиля навакса пасив от три гола като домакин на Ливърпул, за да запише историческо равенство 3:3, с което остави развръзката в битката за първото място в група "Е" на Шампионската лига за последния кръг.

На полувремето андалусийците изоставаха в резултата с 0:3, след като Роберто Фирмино ('2, '30) и Садио Мане ('22) осигуриха комфортния аванс за червените през първата част.

След почивката обаче домакините показаха характер и стигнаха до равенството след два гола Висам Бен Йедер ('51, '60 - дузпа) и късно попадение на Гуидо Писаро ('93).

След днешното равенство Ливърпул запази лидерската си позиция класирането в с 9 точки, с една повече от втория Севиля. Трети остава съставът на Спартак Москва, който по-рано днес стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Марибор.

Севиля - Ливърпул 3:3

0:1 Роберто Фирмино '2

0:2 Садио Мане '22

0:3 Роберто Фирмино '30

1:3 Висам Бен Йедер '51

2:3 Висам Бен Йедер (дузпа) '60

3:3 Гуидо Писаро '93