Огромен малшанс лиши Лудогорец от заслужена точка срещу Истанбул Б (видео)

21:10

Лудогорец загуби от Истанбул (Башакшехир) с 1:2 в мач от петия кръг на група "С" в Лига Европа пред пълен стадион в Разград. Резултатът откри Висча в 20-ата минута, а в 28-ата минута Кевин Фрай удвои. Марселиньо върна орлите в мача с попадение в 65-ата минута.

Първото, но много чисто положение, бе пред вратата на разградчани. Центриране отляво намери оставения напълно непокрит Ердинч на шест-седем метра фронтално срещу Ренан, нападателят стреля с глава, но бразилският страж с невероятен рефлекс спаси.

Лудогорец отговори с опасна контраатака, след която Мисиджан се откъсна по лявото крило и центрира към Анисе и Лукоки, но бранител на турците успя да се вклини между двамата футболисти на българския шампион и изчисти с глава.

В 19-ата минута Козмин Моци прати топката във вратата на Истанбул, но пападението бе отменено поради засада на румънеца. В ответната атака гостите откриха резултата. Фрай получи извеждащ пас отляво, при който останаха съмнения за засада, но страничният рефер не вдигна флага. Последва пас към Висча, който бе оставен непокрит от Натанаел и босненецът вкара за 1:0.

След попадението гостите продължиха да играят далеч по-добре и в 28-ата минута вкараха втори гол. Фрай преодоля Сисиньо и Горалски, след което стреля, топката рикошира в крака на Анисе и влетя в мрежата на Ренан.

В 37-ата минута Лудогорец осъществи една от много малкото си добри атаки през първото полувреме. Тя завърши с първи опасен шут по посока на турската врата, който бе отправен от Марселиньо, но той не намери целта.

В краяна първата част Марселиньо, който изигра може би най-слабото си полувреме с екипа на орлите, сбърка пореден елементарен пас, стопирайки опасна атака на своя отбор.

Втората част започна с уникален пропуск на Вандерсон. Бразилецът изведе Кешерю отляво, който му върна отлично, но Вандерсон не улучи от два метра празната врата. Все пак в 65-ата минута Лудогорец върна един гол чрез Марселиньо, който надскочи Кайсара след центриране отдясно и с глава простреля Гюнок.

В 67-ата минута Пластун шутира от границата на наказателното поле, но в ръцете на вратаря. Само 180 секунди по-късно Лудогорец пропиля нов отличен шанс. Анисе подаде великолепно към Вандерсон, който финтира бранител и можеше да подаде към непокрития Кешерю, но предпочете да стреля от малък и изпрати топката в аут. В 71-ата минута разградчани направиха пореден пропуск. Горалски шутира неточно, но ударът се превърна в пас към непокрития в наказателното поле Анисе. Мадагаскарецът шутира без забавяне от десетина метра, но над напречната греда.

В 73-ата минута Пластун изстреля истинска бомба от границата на наказателното поле, но Гюнок някак успя да избие в корнер. Буквално секунди по-късно Кешерю като по чудо не изравни след шут от 3-4 метра, но стражът на Истанбул изби с крак.

В 77-ата минута гостите осъществиха първата си опасна атака през втората част и имаха две отлични възможности за трети гол, но Ренан на два пъти изби с невероятни намеси. В 90-ата минута Пластун допусна груба грешка, извеждайки противников футболист на голова позиция, но Ренан за пореден път спаси.

До края резултатът остана непроменен. Лудогорец регистрира първата си загуба в груповата фаза на Лига Европа през този сезон.

ЛУДОГОРЕЦ - ИСТАНБУЛ Б 1:2