Удивително! Шалке 04 навакса четири гола в дербито с Борусия (Д) (видео)

20:08

Отборите на Борусия Дортмунд и Шалке 04 записаха мач за историята в своето съперничество в дербито на Рур. В среща от 13-ия кръг на Бундеслиата, играна пред близо 80 000 зрители на „Сигнал Идуна Парк“, двата тима завършиха наравно 4:4 в двубой, който със сигурност ще бъде помнен дълго време.

Въпреки че до 25-ата минута домакините имаха аванс от четири гола, след почивката те позволиха на своя съперник да стигне до точката и с това още повече задълбочиха кризата в тима, който няма победа в първенството вече шест мача.

Двубоят започна отлично за „жълто-черните“, които откриха резултата още в 12-ата минута чрез Пиер-Емерик Обамеян. Само шест по-късно вестфалци удвоиха аванса си, след като бранителят на гостите Стамбули си вкара автогол. Домакините продължиха да мачкат съперника си, вкарвайки нови две попадения чрез Марио Гьотце и Рафаел Герейро съответно в 20-ата и 25-ата минути и така мачът изглеждаше на практика решен.

През второто полувреме обаче играчите на Шалке показаха невероятен характер и стигнаха до чудото. Първо Бургсталер върна един гол в 61-ата минута, а четири по-късно Харит вкара за 4:2, с което даде надежди на своя тим. В 72-ата минута пък домакините останаха с човек по-малко, след като Обамеянг получи втори жълт картон.

„Кралскосините“ се възползваха от численото неравенство и в 86-ата минута вкараха трети гол чрез Даниел Калигури. Драмата обаче не спря дотук. В даденото от съдията 7-минутно продължение гостите стигнаха до заветния изравнителен гол. В герой за тях се превърна бранителят Налдо, който с глава оформи крайното 4:4.