Масов бой беляза успеха на ЦСКА над Локо Пловдив (видео)

15:38

Локомотив Пловдив загуби като домакин от ЦСКА София в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Двубоят на "Лаута" приключи при резултат 1:0 за състава на Стамен Белчев.

Попадението вкара Кирил Десподов, който се разписа в 35-ата минута от фаул, а с основна заслуга за гола бе лошата намеса на домакинския страж Диао.

В 48-ата минута съдията Ангел Ангелов отмени гол на червените, виждайки някакво нарушение на Лое срещу Фрикеш, но ТВ повторенията показаха, че такова нямаше, а и футболистът на Локо сам вкара топката в собствената си врата. И тук Диао имаше заслуга, защото положението стана след негово неадекватно действие. Вратарят отиде и хвана топката с ръце на метър извън наказателното си поле и логично бе санкциониран.

Футболът обаче остана на заден план, тъй като в 42-ата минута се разиграха грозни сцени. Феновете на черевените събориха оградите и нахлуха на терена, след което отидоха към сектор "А", където започнаха да налагат запалянковци на домакините. Агитката на Локо, която стои на срещуположната на гостуващата публика трибуна, също нахлу и се заформи масов бой. Реферът Ангел Ангелов и играчите се прибраха в съблекалните, а полицията успя да спре мелето след няколко минути. След него се видя, че има ранени хора, а полицията задържа част от вандалите. Последва 30-минутна пауза, след която главният съдия реши да не прекратява срещата и тя се поднови.

Три минути след началото на втората част стражът на домакините Диао направи нова глупост, след като, незнайно защо, хвана топката с ръце извън наказателното поле. Последва центриране към Лое, който реализира.  Попадението обаче бе отменено след сигнал за нарушение на главния съдия, който прецени, че халфът е вкарал с помощта на дясната ръка. ТВ повторенията не дадоха ясна представа дали реферът е прав. В тази ситуация само съдията зад вратата имаше добра видимост и най-вероятно той е сигнализирал на Ангелов.

В 58-ата минута Локо за малко не изравни, когато футболист на домакините засече от 4-5 метра с глава центриране почти от центъра, но изпрати топката право в ръцете на Черниаускас.

В 80-ата минута реферите спряха с несъществуваща засада опасна атака на червените, тъй като Меркадо се откъсваше отляво и имаше възможност да подаде към непокрития Каранга.

Стартови състави:

Локо Пловдив: 40. Диао, 71. Крумов, 15. Везалов, 5. Георгиев, 19. Велковски, 49. Фрикеше, 34. Банович, 9. Кики, 10. Марчев, 11. Аяри, 7. Бакалов

ЦСКА София: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 5. Бодуров, 9. Каранга, 15. Малинов, 16. Лое, 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 25. Барт