Левски разгроми Дунав в Русе (видео)

23:33

Левски разби Дунав с 4:0 в мач от 18-ия кръг на Първа лига, игран в Русе. „Сините“ имаха проблеми с отбелязването на голове в последните си срещи, но днес бяха резултатни срещу „драконите“.

В изненадващ герой за гостите се превърна халфът Васил Панайотов, който откри резултата в 33-та минута с първото си попадение със синята фланелка, а само шест минути по-късно удвои преднината на своите. След почивката по един гол отбелязаха централните нападатели на Левски Жуниор Мапуку и Серджиу Буш, който оформи крайното 4:0 в 78-та минута.

След този успех Левски има 35 точки и изостава със седем от лидера Лудогорец, който утре гостува не Верея в Стара Загора. Дунав остава на предпоследната позиция в класирането с актив от 14 точки.

ДУНАВ - ЛЕВСКИ 0:4

0:1 Васил Панайотов 33
0:2 Васил Панайотов 39
0:3 Жуниор Мапуку 46
0:4 Серджиу Буш 78

ДУНАВ: 86. Антонов, 94. Ненов, 23. Хубчев, 21. Ларин, 22. Милчев, 11. Димов, 8. Ятоба, 77. Костадинов, 10. Шопов, 14. Б. Васев, 9. Будинов

ЛЕВСКИ: 21. Митрев, 4. Горанов, 5. Ейлофсон, 8. Вутов, 10. Мапуку, 15. Прохазка, 19. Цветкович, 28. Яблонски, 30. Рошу, 32. Обертан, 71. Панайотов