ЦСКА-София излезе начело в Първа лига след успех над Витоша Бистрица

20:23

Отборът ЦСКА-София спечели с 2:0 символичното си гостуване на Витоша (Бистрица) в мач от 19-ия кръг на Първа лига, а успехът изкачи червените на първо място в класирането преди утрешния двубой на Лудогорец срещу Дунав.

Футболистите на Стамен Белчев изиграха слаб двубой, затруднявайки се да пробият през повечето време "бетона" на домакините, но в крайна сметка след попадения на Раул Лое (42) и Кирил Десподов (88) стигнаха до крайния успех.

И този мач не се размина без сериозен съдийски гаф, който бе в решаващ момент. В 16-ата минута, когато резултатът все още бе 0:0, реферите спряха с несъществуваща засада атака на Витоша, при която Григор Долапчиев се откъсна от центъра на терена сам срещу вратаря.

Иначе срещата логично започна с натиск на червените. В 5-ата минута дойде и първият точен удар по посока на вратата на домакините. Бодуров стреля с глава след центриране от корнер, Иванов спаси, а при добавката от малък ъгъл Кубемба шутира в аут.

В 16-ата минута реферите ощетиха домакините. Тогава Григор Долапчиев бе изведен сам срещу вратаря, но съдиите спряха головата атака с несъществуваща засада, тъй като Бодуров покри с около метър тарана на домакините.

Гостите отговориха със силен шут по диагонал на Недялков, който Иванов изби. Последваха още няколко безопасни изстрела на футболисти в червено, за да дойде 41-ата минута, когато "бетонът" на Витоша бе пробит. Манолев центрира отдясно, Десподов стреля с глава. Топката тупна върху напречната греда и се върна към терена, където попадна в Раул Лое и халфът я прати в празната врата.

Втората част започна по подобие на първата - с натиск на гостите, но без сериозни положения. Все пак в 53-ата минута Недялков стреля добре по диагонал. Шутът затрудни Иванов, който не изби по най-добрия начин, но Христозов изчисти в корнер. Малко по-късно добра атака отляво звърши с шут в аут на резервата Густаво Кулма, който не се възползва от великолепното подаване на Недялков.

Следващите минути преминаха във вяло темпо и без някакви сериозни положения. Така бе до 85-ата минута, когато червените можеха да вкарат за втори път. Бодуров стреля, топката рикошира в крак на футболист в зелено и по този начин се получи отлично извеждащо подаване към Лое. Халфът обаче не се възползва от късмета и шутира право в ръцете на легналия предварително Михаил Иванов.

Все пак ЦСКА-София успя да отбележи втори гол в заключителните секунди на мача. В 88-ата минута отбраната на бистричани допусна груба грешка, след която Десподов овладя топката, финтира защитник в зелено и майсторски оформи крайното 2:0 за своя тим.

ВИТОША - ЦСКА-СОФИЯ 0:2

0:1 Раул Лое 42
0:2 Кирил Десподов 88

ВИТОША: 1. Иванов, 2. Гочев, 3. Върбанов, 4. Узунов, 6. Гьонов, 18. Цанков, 24. Христозов, 45. Долапчиев, 15. Мутафчийски, 14. Садула, 88. Лазаров

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 11. Манолев, 15. Малинов, 16. Лое, 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго, 21. Кубемба