Голдън Стейт срази Маями с 28 точки разлика

09:45

Стеф Къри отбеляза 30 точки за разгромната победа на Голдън Стейт Уориърс над Маями със 123:95 във Флорида в двубой от Националната баскетболна асоциация.

Кевин Дюрант добави 24 точки, Клей Томпсън - 19. Това е трета поредна победа за "воините" и пета в последните им шест мача. Маями спечели първата четвърт с 36:33, но гостите взеха следващата част с 29:24, а след почивката доминираха тотално над съперника си, за да стигнат до изразителния успех.

Оклахома Сити Тъндър записа измъчена победа над гостуващия Сан Антонио Спърс с 90:87. Звездата на "гръмотевиците" Ръсел Уестбрук реализира 22 точки, 10 борби и 10 завършващи подавания. Трябва да се отбележи, че "шпорите" затрудниха максимално съперника си в отсъствието на баскетболисти като Ламаркъс Олдридж, Тони Паркър, Ману Джинобили и Руди Гей.

Лос Анджелис Лейкърс отстъпи у дома пред Хюстън Рокетс с 95:118, а Джеймс Хардън допринесе за успеха на "ракетите" с 36 точки. В други двубои от НБА Минесота Тимбъруулвс се наложи над Лос Анджелис Клипърс със 112:106, а Ню Йорк Никс падна у дома от Орландо Меджик със 100:105.