България и Кипър завършиха наравно в контрола

11:30

България – Кипър 2:2

1:0 Димов (2), 1:1 Лакуфис (4), 1:2 Маноли (7), 2:2 Станкович (25)

Стартов състав на България: Исмет Хаджиев (к), Даниел Димов, Георги Карагеоргиев, Йован Станкович, Марко Костич.

Резерви: Кристиян Братованов, Димитър Цветанов, Йосиф Шутев, Стамен Арсов, Христо Костов,

Димитър Петев, Юли Джермански, Росен Дачев, Александър Димитров, Владимир Бахаров.

Селекционер: Николай Стайков

Стартов състав на Кипър: Атанасиос Скампилис (к), Никос Хаджигеоргиу, Савас Омиру, Константинос Андреу, Манолис Маноли.

Резерви: Христос Кокинос, Неофитос Лакуфис, Константинос Кулумбрис, Христос Стилиану, Панайотис Скарпарис, Георгиос Тумазис, Христос Константину, Янис Йоану, Варнавас Контодеметрос.

Селекционер: Атос Стилиану

Рефери: Траян Енчев, Калоян Кирилов, Борислав Колев

Националният отбор на България по футзал завърши наравно 2:2 с Кипър в контролна среща. Двубоят се игра в мултифункционалната зала на Националната спортна академия в София и бе дебют за новия селекционер на „лъвовете“ Николай Стайков. Головете и целия двубой може да видите тук.

Срещата започна много динамично и още във втората минута България откри резултата с попадението на Даниел Димов. Две минути по-късно Лакуфис изравни. До края на първата част кипърският тим натисна и се сдоби с гол преднина, който бе отбелязан от Маноли. В 25-ата минута на втората част Станкович изравни резултата.

"Доволен съм от старанието на момчетата и се надявам, че във втория мач ще намалим неточностите, които допуснахме днес. Настроението ни е добро и се готвим при отлични условия в Националната футболна база Бояна, където сме на лагер от началото на седмицата“, заяви селекционерът на България Николай Стайков след срещата.