Славия попари Левски в края (видео)

19:34

Отборите на Славия и Левски направиха равенство 1:1 в най-старото столично дерби, играно на Националния стадион "Васил Левски".

Сините не показаха много добра игра, но бяха близо до победата, преди да бъдат попарени от Андреа Христов в 82-та минута, който се възползва от несигурност в отбраната на гостите, за да изравни.

Възпитаниците на Делио Роси поведоха в резултата още в 17-та минута, когато централният нападател Серджиу Буш се разписа след много добро подаване на Роман Прохазка. Играчите на Левски контролираха играта през първата част, но след почивката отстъпиха назад и си платиха за това в края.

По този начин Левски изгуби нови две точки в битката за титлата и могат да изостанат с 9 точки от лидера Лудогорец, ако шампионите вземат гостуването си на Пирин в понеделник. Славия заема осма позиция в класирането с актив от 24 точки.