Реал напълни кошницата на Севиля (видео)

19:09

Отборът на Реал Мадрид разби Севиля с 5:0 в дербито от 15-ия кръг на Ла Лига, играно на стадион "Сантяго Бернабеу" в испанската столица.

Два дни след като Кристиано Роналдо спечели за пети път в кариерата си Златната топка, португалецът демонстрира отлична форма и отбеляза два от головете за успеха на Кралския клуб, като по този начин удвои актива си в шампионата от началото на сезона.

Бранителят на Реал Начо Фернандес откри резултата още в третата минута, преди Роналдо да реши изхода от срещата с два бързи гола в средата на първото полувреме. Тони Кроос и Ахраф Хакими също се разписаха преди почивката за убедителния успех на Реал.

С този успех тимът на Зинедин Зидан се изкачи до трето място в класирането с 31 точки, докато Севиля заема пета позиция с актив от 28 точки. В ранния мач от деня Хетафе и Ейбар направиха равенство 0:0.