Интер отстрани третодивизионен тим след дузпи (видео)

10:05

Водачът в Серия А Интер с експериментален състав успя много трудно да елиминира третодивизионния Порденоне в 1/8 финалите на турнира за Купата на Италия.

"Нерадзурите" не успяха да разпечатат вратата на скромния, но борбен състав на Порденоне в редовното време и продълженията на мача, който се игра на стадион "Сан Сиро" в Милано. При дузпите Интер се наложи с 5:4, като решаващият удар за домакините реализира Юто Нагатомо. За място в полуфиналите на Копа Италия Интер ще играе с победителя от мача Милан - Верона, който ще се играе тази вечер.

Междувременно Аталанта се наложи над Дженоа с 2:1 навън в двубой от 16-и кръг на Серия А. Андреа Бертолачи даде преднина на домакините още в четвъртата минута, но Йосип Иличич възстанови равенството в края на полувремето, а Андреа Мазиело в 52-ата минута отбеляза победния гол за гостите от Бергамо, които се изкачиха на осмо място в класирането с актив от 24 точки. Дженоа остава на 16-а позиция с 13 точки.