Никс спечели дербито с Бостън, Кливланд с 12-а поредна победа у дома

10:39

Отборът на Ню Йоркс Никс постигна домакинска победа със 102:93 над Бостън Селтикс в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Така тимът воден от Джеф Хорначек записа 15-а си победа като домакин и общо 17-а от началото на кампанията. Бостън пък инкасира второ поредно поражение, след което балансът на тима вече е 26-9.

Нюйоркчани започнаха отлично срещата и след първата четвърт водеха с 25:15. През втората четвърт гостите успяха да съкратят изоставането си, като на почивката резултатът бе 44:40 в полза на Никс. През второто полувреме Бостън опита да направи пълен обрат, но след силна четвърта част домакините стигнаха до крайния успех.

Най-резултатен за победителите бе Майкъл Бийзли, който записа дабъл-дабъл от 32 точки и 12 борби, включвайки се от скамейката. С дабъл-дабъл завърши и турският център на Никс Енес Кантер, който се отчете с 14 пункта и 10 борби. За Бостън Кайри Ървинг вкара 32 точки , а 17 добави Джейсън Тейтъм.

В друг мач игран рано тази сутрин Кливланд Кавалиърс записа 12-а си поредна победа като домакин. В своята „Куикън Лоунс Арена“ играчите на Тайрон Лу се наложиха със 115:112 над гостуващия Чикаго Булс.

Суперзвездата на домакините ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен за своя тим с 34 точки, към които добави 9 асистенции, 6 борби и 3 откраднати топки. Кевин Лав също бе на ниво, завършвайки с 27 пункта. За гостите от Чикаго 25 точки реализира финландецът Лаури Марканен.