Милан спря серията си от загуби (видео)

16:21

Милан спря серията си от две поредни загуби в Серия "А", след като завърши 1:1 с Фиорентина на "Артемио Франки" в срещата от 19-ия кръг на първенството.

Това стана благодарение на попадението на резервата Хакан Чалханоглу, който изравни в 74-ата минута и прекъсна серията от точно 500 минути на домакините без допуснат гол в калчото. Само 180 секунди преди това Джовани Симеоне бе дал аванс на виолетовите.

Така червено-черните за първи път през този сезон не загубиха в шампионата, след като изоставаха в резултата, а също така и срещу съперник над тях в класирането.

Фиорентина завърши годината с 27 точки, докато бъдещият съперник на Лудогорец в Лига Европа ще посрещне 2018 година с 25 точки в средата на таблицата, а също така с негативна голова разлика, след като Милан е отбелязал 24 гола, но е допуснал 27 през първите 19 мача от Серия "А".