Ван Дайк герой за Ливърпул в дебюта си, Лингард отново дърпа Юнайтед напред (видео)

10:12

Отборът на Ливърпул победи Евертън с 2:1 в мърсисайдското дерби от третия кръг на ФА Къп, което се игра на "Анфийлд".

Мачът бе дебют за новия футболист на червените и най-скъп защитник в света Върджил ван Дайк, като холандският национал се превърна в герой за своите, отбелязвайки победното попадение в 84-та минута. Преди това в 35-та минута Джеймс Милнър даде преднина на домакините от дузпа, но карамелите бяха много близо преиграване, след като Гилфи Сигурдсон изравни в 67-та минута. Шест минути преди края Ван Дайк се извиси в наказателното поле след центриране от корнер и вкара решаващия гол с глава, за да класира Ливърпул за следващия кръг.

В другия мач от миналата вечер Джеси Лингард за пореден път спаси неубедителния Манчестър Юнайтед. В 84-та минута Лингард успя да разпечата вратата на Дарби Каунти със страхотен изстрел от границата на наказателното поле, а в самия край завърналият се в игра Ромелу Лукаку оформи крайното 2:0 за червените дяволи.