Барса вкара пет на Селта и е на 1/4-финал за Купата (видео)

10:02

Звездата на Барселона Лионел Меси вкара два гола за разгромната победа над Селта с 5:0 у дома на "Камп Ноу" в реванша от 1/8 финалите на турнира за Купата на краля.

Меси откри резултата в 13-ата минута и само 120 секунди по-късно удвои преднината на Барса, а негов асистент и за двата гола стана Жорди Алба, който пък отбеляза третото попадение в срещата след отлично подаване на аржентинеца в 31-ата минута. Малко след това Луис Суарес покачи на 4:0, а петият гол бе дело на Иван Ракитич три минути преди края на редовното време.

Така Барселона стана последният 1/4-финалист в Купата на Испания, другите отбори са Алавес, Атлетико Мадрид, Леганес, Еспаньол, Реал Мадрид, Севиля и Валенсия. 30-годишният Меси вече има 46 гола в турнира, с което влезе в Топ 10 на най-резултатните футболисти в надпреварата.

Жребият за 1/4-финалите ще се тегли днес следобед.