Байерн започна годината с победа (видео)

08:58

Стартът на втория полусезон в Бундеслигата започна с победа на лидера Байерн Мюнхен на един от най-негостоприемните за баварците стадиони. Срещу Байер Леверкузен отборът на Юп Хайнкес се наложи с 3:1, но имаше и трудни мигове след почивката.

Хавиер Мартинес и Франк Рибери осигуриха добър аванс на гранда от Мюнхен, а Кевин Фоланд намали в 70-ата минута, след което аспирините можеха дори да изравнят.

В края обаче домакините се умориха, а ювелирно изпълнение на Хамес Родригес от фаул сложи точка на спора.

Баварците вече имат аванс от 14 точки пред втория Шалке 04, а Байер остана на 4-о място, но допусна първа домакинска загуба през сезона и прекъсна серията си от 12 мача без поражение в Бундеслигата.