Барса прекъсна черна серия на "Аноета" след впечатляващ обрат (видео)

07:54

Барселона победи Реал Сосиедад с 4:2 като гост в последния неделен мач от 19-и кръг на Примера дивисион. Каталунците отстъпваха с 0:2 до 34-ата минута, но върнаха един гол чрез Паулиньо в 39-ата.

През второто полувреме Луис Суарес се разписа два пъти, а в края Меси фиксира крайното 4:2.

Барселона прекъсна серия от седем мача без победа над Реал Сосиедад в гостуванията на "Аноета", а Меси измести легендата Герд Мюлер от върха на класацията за футболисти с най-много голове в първенство от "голямата петорка" (Англия, Франция, Германия, Испания и Италия).

Аржентинецът вече има 366 гола в 401 мача в испанското първенство, а Мюлер е реализирал 365 попадения в 427 срещи с екипа на Байерн Мюнхен.

Меси подобри и свой личен рекорд - за първи път в кариерата си записа асистенции в пети поредни мача на Барса (срещу Депортиво, Реал Мадрид, Леванте, Селта и Сосиедад).