Ню Орлиънс пречупи Ню Йорк Никс след продължение

10:11

Отборът на Ню Орлиънс направи обрат и спечели гостуването си на Ню Йорк Никс в "Медисън Скуеър Гардън" със 123:118 след продължение.

"Бричовете" стартираха добре в мача с 29:13 в първата четвърт, но "пеликаните" играха много силно в заключителната част и успяха да се доберат до равенство, след което спечелиха продължението с 14:9. Асът на гостите Антъни Дейвис се представи великолепно и завърши с 48 точки и 17 борби, дабъл-дабъл записа и Демаркъс Казънс - 15 точки и 16 борби. За домакините по 25 точки отбелязаха Кристапс Порзингис и Тим Хардуей, а Енес Кантер реализира дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби. За Ню Йорк това е шесто поражение в последните им седем срещи.

Победа като гост постигна и тимът на Индиана Пейсърс, който се наложи над Финикс Сънс със 120:97, а Маями Хийт надви Милуоки Бъкс на свой терен с 97:79. Минесота Тимбъруулвс фиксира пети пореден успех в НБА, побеждавайки Портланд Трейл Блейзърс със 120:103 на свой терен.