Надал даде само три гейма на доминиканец

12:45

Първата ракета в света Рафаел Надал стартира в Мелбърн с бърза победа над Виктор Естрея Бургос с 6-1, 6-1, 6-1. Матадора сломи съпротивата на 79-ия в света ветеран за час и половина.

37-годишният доминиканец за първи път в кариерата си излезе на корта срещу испанския левичар и видимо изпитваше наслада от всяка минута игра, а при спечелен гейм се радваше, все едно е взел сет. Надал направи осем пробива в мача и един път сгреши на свой сервис във втория сет, а Естрея Бургос изпадна във възторг от постижението си. Съперник на Рафа в следващия етап ще бъде Леонардо Майер от Аржентина, който потегли с чиста победа в три сета над чилиеца Николас Яри.

Надал отново е в една половина с Григор Димитров и Надал може да се засекат на полуфиналите в повторение на миналогодишния двубой от същата фаза, който бе спечелен от испанеца след близо пет часа сражение на корта. Надал завоюва единствената си титла на Откритото първенство на Австралия през 2009 г.