Меси изпусна дузпа и Барса загуби след 5 месеца (видео)

09:38

Актуалният носител на Купата на Краля Барселона допусна поражение с 0:1 при визитата на градския си съперник Еспаньол в първа среща между двата тима от четвъртфиналите в надпреварата.

Въпреки че доминираха през почти целия двубой, играчите на Ернесто Валверде трябваше да преглътнат загубата с гол в заключителните минути. Негов автор бе 20-годишният халф на домакините Оскар Мелендо, който се разписа в 88-ата минута. Преди това, в 62-ата минута, звездата на гостите Лионел Меси пропусна да се разпише от бялата точка след страхотно спасяване на вратаря на Еспаньол Давид Лопес.

Така Барса инкасира първа загуба в последните си 29 мача във всички турнири. За последно каталунците загубиха от Реал Мадрид за Суперкупата на Испания. Иначе реваншът с Еспаньол е след седмица на "Ноу Камп".