ЛеБрон с трипъл-дабъл за победа на Кливланд, Казънс няма да играе повече този сезон

11:08

Асът на Кливланд Кавалиърс ЛеБрон Джеймс се отличи с пореден трипъл-дабъл за своя тим при победата над Индиана Пейсърс със 115:108 в зала "Куикън Лоунс Арина".

В хода на мача преднината на Кавс достигна 19 точки, а "пешеходците" изоставаха в резултата през целия мач. ЛеБрон завърши с 26 точки, 11 асистенции и 10 борби, а за Индиана Виктор Оладипо с 25 т. За Кливланд това е едва втора победа в последните 8 мача на отбора.

Милуоки Бъкс записа изразителна победа над гостуващия Бруклин Нетс със 116:91. Янис Адетокумбо реализира 41 точки и 13 борби за победителите.

Тимът на Финикс Сънс претърпя тежко домакинско поражение от Ню Йорк Никс с 85:107. Гостите се оттеглиха на почивката с четири точки преднина, а до края я увеличиха на 22. Енес Кантер вкара 20 точки за "бричовете" и овладя 10 борби, Кристапс Порзингис - 10 т. Ню Йорк прекъсна серия от три поражения, а Финикс загуби шеста среща от последните седем.

Сан Антонио Спърс - Филаделфия Севънти Сиксърс 78:97

Междувременно стана ясно, че звездата на Ню Орлиънс Пеликанс Демаркъс Казънс почти сигурно ще пропусне остатъка от сезона заради скъсване в левия ахилес. Баскетболистът получи травмата по време на мача с Хюстън Рокетс. Казънс за 30 минути игра оформи трипъл-дабъл - 15 точки, 13 борби и 11 асистенции. В един епизод от срещата Казънс в борба за топката падна лошо на левия си крак. Още преди прегледите на ядрено-магнитен резонанс е ясно, че контузията е много сериозна. В 45 мача този сезон Казънс реализира средно по 25,2 точки, 12,9 борби и 5,3 асистенции.