ЦСКА завърши наравно с Динамо Киев (видео)

15:18

Приятелският мач между ЦСКА София и Динамо Киев завърши без попадения - 0:0. Втората контрола на тима ни в Испания се игра в "Марбея футбол център", а армейците бяха подкрепени от около 20 привърженици, пристигнали от България, за да изгледат мачовете на тима на живо.

Двубоят беше равностоен и и двата отбора имаха шансове да отбележат голове. Витаутас Черниаускас се намеси решително в 4-та минута и запази мрежата си суха. В 11-та Тиаго Родригес стреля към вратата от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от гредата. Три по-късно играч на  Динамо се разписа, но попадението беше отменено заради засада.

15 минути след старта на второто полувреме Тиаго пропусна отлична възможност да открие резултата, след като беше изведен на добра позиция, но не успя да прати топката във вратата. В следващите минути Каранга на два пъти имаше шанс да отбележи гол, но до такъв не се стигна. В 75-та минута Станислав Манолев отправи страхотен изстрел и затрудни максимално вратаря на Динамо, който обаче успя да избие топката над гредата.

Освен Александър Георгиев и Александър Барт, които пропуснаха срещата заради контузия и Слави Петров, който е с вирусно заболяване, Стамен Белчев пусна в игра всички 20 футболисти, а левият бранител Джеферсон Телес дебютира в стартовата единайсеторка.

Следващата контрола на тима ни е срещу Спартак Москва на 31 януари (сряда) от 18:30 часа. Двубоят ще бъде излъчен на живо по Диема Спорт и ЦСКА ТВ.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски (к) 5. Николай Бодуров, 3. Жеферсон Телес, 16. Раул Лое, 10. Роланд Алберг, 20. Тиаго Родригес, 19. Кирил Десподов, 17. Енрике Рафаел, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 12. Георги Китанов (в), 2. Стойчо Атанасов, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 15. Кристиян Малинов, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков, 7. Жан Бланко