Дортмунд зае второ място в Бундеслигата (видео)

10:28

Борусия Дортмунд се изкачи до второто място в класирането на Бундеслигата, след като победи Кьолн с 3:2 като гост в първи мач от 21-ия кръг на шампионата.

Отличен дебют за Борусия направи новият нападател на тима Миши Батшуай. Белгийският играч пристигна в Дортмунд под наем от Челси само преди няколко дни и се разписа 35 минути след началото на първия си мач с носителите на Купата, откривайки резултата на "Райн Енерги Щадион". Симон Цолер изравни в 60-та минута, но само две минути по-късно Батшуай отново даде преднина на гостите. В 70-та минута домакините пак изравниха чрез Мере, но Андре Шурле донесе успеха на Борусия в 84-та минута.

След този успех Дортмунд вече има 34 точки и се изкачи до второто място, докато Кьолн остава на дъното с 13 точки.