Кливланд претърпя нова срамна загуба в НБА

11:27

Кливланд Кавалиърс претърпя тежка домакинска загуба от Хюстън Рокетс с 88:120 в двубой от Националната баскетболна асоциация.

20 500 зрители в зала "Куикън Лоунс Арина" станаха свидетели на резила на своите любимци, които бяха надиграни във всичките части от мача (20:32, 19:33, 30:32, 19:23). Най-резултатен при четвъртата поредна победа за "ракетите" стана Крис Пол с 22 точки и 11 асистенции, а Джеймс Хардън добави 16 пункта и 9 завършващи подавания. Асът на Кливланд ЛеБрон Джеймс за 31 минути на игрището реализира 11 точки, 9 борби и 9 асистенции. ESPN съобщи след мача, че ръководството на Кавс няма намерение да уволнява треньора Тайрън Лю, но ще се опита да осъществи размяна за подсилване на състава до закриването на трансферния прозорец в НБА. В момента Кливланд е на трето място в Източната конференция с баланс 30 победи и 21 загуби. Лидер е Бостън Селтикс (38-15), втори Торонто Раптърс (35-16), а четвъртият Вашингтон Уизардс е с показатели 30-22.

Денвър Нъгетс пък надви действащия шампион Голдън Стейт Уориърс със 115:108 на свой терен. Всичко в този мач бе решено в последната четвърт, която "воините" загубиха с 13 точки.