Две попадения директно от корнер за едно полувреме в Калчото (видео)

19:03

Нещо невиждано се случи по време на мача между Болоня и Фиорентина от 23-ия кръг на италианската Серия “А”. Двубоят завърши с победа с 2:1 за гостите от Флоренция.

Между 41-ата и 44-ата минута двата тима си размениха по един гол. Невероятното в случая е, че и двете попадения бяха реализирани директно от ъглов удар. Първо, в 41-ата минута Жордан Верету от Фиорентина изненада вратаря на Болоня Антонио Миранте с шут директно от корнер, а три минути по-късно Ерик Пулгар “върна жеста” на гостите и изравни с аналогичен гол, при който пък стражът на “виолетовите”  Марко Спортиело реагира със закъснение.

Последната дума все пак имаха гостите от Флоренция. В 71-ата минута младият нападател Федерико Киеза донесе победата на Виола.

Фиорентина заема 11-о място в класирането с 31 точки след този успех. Болоня пък е на 12-а позиция с 27 точки.