Тотнъм удари Арсенал с гол на Кейн (видео)

16:21

Отборът на Тотнъм Хотспър тотално надигра Арсенал и спечели с 1:0 дербито на северен Лондон от Висшата лига. Под дъжда на "Уайт Харт Лейн" домакините пропуснаха куп положения и можеха да бъдат наказани в края, но в крайна сметка взеха ценни три точки в борбата за топ 4.

През първото полувреме "шпорите" имаха териториално предимство, като Хари Кейн пропусна най-чистото голове положение, след като стреля неточно с глава след центриране на Кристиан Ериксен. Голмайсторът на Тотнъм се реваншира само четири минути след почивката, когато откри резултата с прецизен изстрел с глава след подаване на Бен Дейвис. В минутите до края домакините доминираха тотално, като изпуснаха редица чисти голови положения, докато "артилеристите" изглеждаха безпомощни в атака.

Възпитаниците на Арсен Венгер все пак имаха своя шанс да вземат нещо от мача, но в продължението на двубоя Александър Лаказет се провали, останал очи в очи с Юго Лорис и стреля в аут. В крайна сметка тотнъм спечели с 1:0, а статистиката показа, че "шпорите" са отправили 18 удара към противниковата врата, срещу само 5 за гостите.

След този успех Тотнъм вече има 52 точки и се изкачи до третата позиция в класирането, докато Арсенал остава на шесто място и с минимални шансове да завърши в топ 4.

Тотнъм - Арсенал 1:0

'49 Хари Кейн 1:0