Денвър спечели гостуването на Милуоки, Йокич реализира най-бързия трипъл-дабъл от 20 г.

14:10

Денвър Нъгетс победи Милуоки Бъкс със 134:123 в мач от поредния кръг в Националната баскетболна асоциация. Центърът на гостите Никола Йокич блесна с 30 точки, 15 борби и 17 асистенции, а своят трипъл-дабъл оформи минута и 54 секунди преди края на втората четвърт.

С това 208-сантиметровият сърбин стана автор на най-бързия трипъл-дабъл в последните 20 години. Предното най-добро постижение принадлежеше на Ръсел Уестбрук, който записа трипъл-дабъл 34 секунди преди финала на втора четвърт през сезон 2016/2016.

За Милуоки най-резултатен в днешния мач стана Янис Адетокумбо с 36 точки, 11 борби и 13 асистенции.

Минесота Тимбъруулвс се наложи над Лос Анджелис Лейкърс у дома със 119:111. Тай Гибсън вкара 28 точки за победителите, а съотборникът му Карл-Антъни Таунс реализира дабъл-дабъл (10 точки и 19 борби), който е 51-и за него от началото на сезона. С това той повтори рекорда на Кевин Лав за най-много поредни мачове с дабъл-дабъл до Мача на звездите, поставен от Лав през сезон 2010/11 също с екипа на Минесота.