Сребърен медал за ансамбъла в Москва

18:01

Ансамбълът по художествена гимнастика на България спечели сребърен медал в първото си състезание за сезона - Гран при на Москва. В турнира участваха само 4 ансамбъла - Русия, България, Узбекистан и Финландия (повечето отбори все още не са готови с композициите и пропускат ранния старт на сезона). Шампион в многобоя с обща оценка 36,400 точки стана ансамбълът на Русия.

Нашите момичета - Симона Дянкова, Лаура Траатс, Ели Бинева, Мадлен Радуканова и Теди Александрова с резерви Стефани Кирякова, Анна Шивачева и Камелия Стоилова останаха на второ място с обща оценка 36,550 точки.

За съчетанието на пет обръча по интерпретация на народната песен “Безродна невеста” в ремикс на норвежкия композитор Томас Бергерсен българките получиха оценка 18,500 точки (11,400 точки за трудност). Нашите имаха грешка, но въпреки нея получиха сравнително висока оценка. Това означава, че ако изиграят без грешка и изпълнят заложените трудности, може да се доближат и до оценка 20,000!

Във второто съчетание - на три топки и две въжета на диско хита You Make me Feel, България получи оценка 17,850 точки (11,600 за трудност). Тук грешката бе на Елена Бинева. Тя изпусна сама топката, която излезе извън килима, а състезателката взе резервен уред.