Барса не сбърка срещу Ейбар (видео)

20:23

Барселона победи с 2:0 като гост Ейбар в среща от 24-ия кръг на Ла Лига. Луис Суарес откри резултата в 16-ата минута, а Жорди Алба вкара втория гол две минути преди края. В 66-ата Фабиан Ореяна от получи втори жълт картон заради невъздържана реакция и бе изгонен.

Каталунците са лидери с 62 точки, а Ейбар е седми с 35. На футболистите на Ернесто Валверде другата седмица им предстои първата среща с Челси в Шампионска лига.

В 16-ата минута Меси изведе Луис Суарес, който финтира вратаря Марко Дмитрович и прати топката в опразнената врата.

Домакините отговориха две минути по-късно. Ореяна прехвърли Тер Стеген, но топката намери напречната греда и излезе в аут.

В 37-ата Луис Суарес подаде към Меси, който стреля по диагонала, за да уцели далечната греда.

Две минути преди края Коутиньо пизведе Видал, който подаде към Меси, чийто удар беше блокиран. Отскочилата топка попадна в Алба, който отблизо оформи крайното 2:0.