Дортмунд извоюва трите точки в дербито с Гладбах (видео)

21:39

Борусия Дортмунд успя да спечели ценна победа с 1:0 като гост на Борусия Мьонхенгладбах.

Трите точки позволиха на „жълто-черните” да заемат втората позиция след 23-ия кръг в Бундеслигата с 40 точки, с две пред Байер Леверкузен и РБ Лайпциг, с три пред Шалке и четири пред Айнтрахт. Убедителен лидер е Байерн с 59 точки.

Гладбах е на 10-о място с 31 точки.

Борусия Дортмунд реализира в 32-ата минута за дортмундци за 0:1. Попадението бе чудесно – с удар от границата на наказателното поле, а топката се отби в гредата, преди да влети във вратата на домакините.

Минута преди края на първата част гол на Йонас Хофман от Гладбах не бе зачетен заради засада, а това предизвика гнева на домакините.

В 55-ата минута Роман Бюрки направи великолепно спасяване и попречи на Раул Бобадия да изравни резултата.

В 76-ата минута стражът на Дортмунд отново спечели дуела си с Бобадия, който преди това премина покрай няколко защитници.

Така дортмундци устискаха ценна победа с 1:0, независимо от умората от мача си в Лига Европа в четвъртък /3:2 срещу Аталанта/.