Супершоу! Реал Мадрид удари Бетис с 5:3 (видео)

09:11

Реал Мадрид се наложи над Бетис с 5:3 като гост в зрелищен мач от 24-и кръг на испанското първенство.

53 500 зрители на стадион „Бенито Виямарин“ станаха свидетели на осем гола и обрати в двубоя.

Марко Асенсио излезе титуляр и даде преднина на "белия балет" в 11-ата минута, а домакините изравниха чрез Айса Манди в 33-ата и малко след това поведоха в резултата след автогол на Начо. Серхио Рамос възстанови равенството пет минути след подновяването на играта, а Асенсио с втори гол в срещата отново изведе Реал напред.

Това попадение на младока ще остане в историята като №6000 за Реал в Ла Лига. В средата на второто полувреме се разписа и Кристиано Роналдо за 4:2, а Серхио Леон намали изоставането с точен изстрел за Бетис в 85-ата минута. В допълнителното време пети гол за мадридчани отбеляза Карим Бензема. Французинът за последно вкара гол за Реал през ноември миналата година срещу Малага.

Барселона е лидер в класирането с 62 точки, следван от Атлетико (55) и Валенсия (46). Отборът на Зинедин Зидан е четвърти с 45 т., но е изиграл един мач по-малко от конкурентите си.