Хокеистите на САЩ без проблем на 1/4-финал

14:32

Националният отбор на САЩ се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей за мъже в ПьонгЧанг. В плейофите американците, които не са печелили олимпийската титла от 1980 година насам, се наложиха с категоричното 5:1 над състава на Словакия.

С два гола за победата се отличи Райън Донато, а по веднъж се разписаха още Джеймс Висневски, Марк Аркобело и Гарет Роу. Силен мач изигра и стражът на янките Райън Заполски, който направи впечатляващите 22 спасявания в мача. Единственото попадение за Словакия пък бе дело на Петер Череснак.

В спор за място на полуфиналите САЩ ще срещне състава на Чехия. За четвъртфиналите се класира и отборът на Норвегия, който победи с 2:1 Словения и в следващата фаза ще премери сили с Русия.