Кавалиърс разбиха Гризлис, ЛеБрон с трипъл-дабъл

10:22

Тимът на Кливлънд Кавалиърс записа категорична победа над Мемфис Гризлис със 112:89 като гост. ЛеБрон Джеймс реализира трипъл-дабъл - 18 точки, 14 борби и 11 асистенции, а новото попълнение на Кавс Джордж Хил също отбеляза 18 т.

Хюстън Рокетс увеличи победната си серия на 11 мача, след като се наложи над Минесота Тимбъруулвс със 120:102 у дома. Джеймс Хардън вкара 31 точки за "ракетите", а с дабъл-дабъл се отличиха Клинт Капела (25 точки и 11 борби) и Крис Пол (14 точки и 10 борби).

Лос Анджелис Лейкърс надигра убедително Далас Маверикс със 124:102 на свой терен. Лонзо Бол, който пропусна 15 мача заради травма в коляното, се върна в игра и за 17 минути стана автор на 9 точки, 6 асистенции и 7 борби. Крилото на Далас Дирк Новицки пък изпревари Джейсън Кид и стана четвърти в историята на НБА по проведени минути на игрището. Ветеранът вече има в актива си 50 112 минути. Лидер по този показател е Карим Абдул Джабар (57 446), следван от Карл Малоун (54 852) и Кевин Гарнет (50 418).