Левски разпиля Септември (видео)

20:08

Левски разгроми Септември с 4:1 на Националния стадион "Васил Левски" в двубой от 22-и кръг на Първа професионална лига.

"Сините" имаха надмощие над съперника си през целия мач и можеше да го спечелят и с още по-убедителна разлика. Начало на голова серия сложи новото попълнение Станислав Костов в 29-ата минута с глава след чудесно центриране отдясно на Цветкович.

Отново Костов покачи на 2:0 и пак с глава след корнер в 56-ата минута, а другите два гола за "сините" реализира Габриел Обертан (67`, 91`). Почетното попадение за домакините вкара Антони Иванов от дузпа в заключителните минути.

За отбора на Левски това е най-убедителната победа от началото на декември, когато възпитаниците на Делио Роси надиграха Пирин с 3:0 на "Герена".

Левски се доближи на 6 точки от лидерите ЦСКА-София и Лудогорец. В следващия кръг тимът на Роси приема Берое.

СЕПТЕМВРИ - ЛЕВСКИ 1:4

0:1 Костов (29)
0:2 Костов (57)
0:3 Обертан (66)
1:3 Иванов (84-д)
1:4 Обертан (90)

СЕПТЕМВРИ (4-4-2): Янко Георгиев, Мики Орачев, Елтон дос Рейс, Янко Сандански, Богомил Дяков, Борис Галчев, Фабиано, Яя Меледже, Асен Чандъров, Крис Гади, Мартин Тошев

ЛЕВСКИ (4-4-2): Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Филипе Нашименто, Кали Тиам, Роман Прохазка, Паулиньо, Габриел Обертан, Станислав Костов