Исторически триумф за хокеистите на Русия в ПьонгЧанг

10:41

Мъжкият национален отбор на Русия триумфира за първи път в своята история с олимпийската титла по хокей на лед. След среброто от Нагано 1998г. и бронза от Солт Лейк Сити 2002г., Сборная добави към колекцията си и олимпийското злато от ПьонгЧанг. В изключителен финал руснаците се наложиха над голямата изненада в турнира Германия с 4:3 след продължения. Двата тима направиха невероятен двубой, който в редовното време завърши 3:3.

Вячеслав Войнов откри резултата в 20-ата минута, но девет минути по-късно Феликс Шутс изравни. В 53-ата минута Сборная отново излезе напред в резултата след попадение на Никита Гусев, но само броени секунди по-късно германците възстановиха паритета чрез Доминик Кахун. Драмата обаче продължи с пълна сила и 45 секунди преди края Никита Гусев успя да изравни с втория си гол в мача.

В последвалото продължение Кирил Капризов донесе историческата първа титла за Русия, реализирайки победния гол за своя тим. За Германия пък останаха сребърните медали, докато бившият олимпийски шампион Канада взе бронза.