Кейн донесе три точки за Тотнъм в лондонско дерби (видео)

16:33

Тотнъм Хотспър постигна много ценна победа в битката си за топ 4 във Висшата лига. „Шпорите“ се наложиха с минималното 1:0 при визитата си на Кристъл Палас в среща от 26-ия кръг.

Това бе втори пореден успех за играчите на Маурисио Почетино в първенството, след като в миналия кръг със същия резултат те победиха големия си градски съперник Арсенал.

Интересното е, че подобно на сблъсъка с „артилеристите“ и днес победното попадение за Тотнъм реализира звездата на тима Хари Кейн. Английският национал донесе трите точки на своя тим с гол две минути преди края на редовното време, засичайки с глава центриране от корнер. Благодарение на победата Тотнъм се изкачи временно на четвъртата позиция с актив от 55 точки.

Кристъл Палас пък продължи с неубедителното си представяне в последно време. „Орлите“ вече са в серия от пет мача без победа в първенството, заемайки 17-о място с 27 пункта.