Лудогорец надигра Ботев, дръпна с 3 точки на върха (видео)

19:51

Лудогорец победи Ботев Пловдив с 3:1 като гост в последен мач от 22-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадиона в Коматево трябваше да се играе вчера, но бе отложен за 24 часа заради силния снеговалеж и студеното време.

Всичко най-интересно в двубоя се случи преди почивката, като още в петата минута голмайсторът на "орлите" Клаудиу Кешеру откри резултата, а в 29-та минута Върцжил Мисиджан удвои преднината на "орлите". Две минути по-късно Диего Кампос върна домакините в мача, но точно преди почивката Абел Анисе възстанови преднината от два гола на шампионите.

През второто полувреме не паднаха повече голове и по този начин Лудогорец стигна до успеха и поведе с три точки на върха на класирането пред втория ЦСКА-София. Ботев заема пета позиция в подреждането с актив от 32 точки.

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 1:3