Барса загуби нови точки преди дербито с Атлетико (видео)

07:25

Барселона не успя да победи Лас Палмас в гостуването си на Канарските острови от 26-ия кръг в Примера дивисион. Сблъсъкът между двата тима завърши при резултат 1:1 и каталунците изпуснаха нови ценни точки в битката за титлата само няколко дни преди дербито срещу преследвача Атлетико Мадрид в неделя.

Лионел Меси даде преднина на гостите в 21-ата минута с 599-ия си гол в своята професионална кариера. Джонатан Кайери от дузпа обаче изравни в 48-ата минута. Това бе първа дузпа отсъдена срещу Барса от повече от 2 години насам.

Възпитаниците на Ернесто Валверде определено не показаха най-доброто на което са способни. Особено през второто полувреме играта им бе доста бледа и те с нищо не доказаха, че заслужават да измъкнат трите точки.