Мидълзбро влезе в топ 6 след класика над Лийдс

09:49

Отборът на Мидълзбро разби Лийдс с 3:0 у дома в първи мач от 35-ия кръг ба Чемпиъншип и се изкачи до местата, даващи право на участие в плейоф.

На „Ривърсайд“ в герой за домакините се превърна нападателят Патрик Бамфорд, който реализира първия хеттрик в кариерата си, за да донесе успеха на своите. Бившият играч на Челси откри резултата в 31-та минута и удвои само пети минути по-късно, а в 68-та минута оформи крайното 3:0. След този успех Боро вече има 55 точки се изкачи до шесто място в класирането, докато Лийдс заема 11-та позиция с актив от 49 точки.

„Това е най-доброто ни представяне, откакто поех клуба. Вкарахме девет гола в три мача и играем добре. Този победа е за целия клуб и местното общество, които помогнаха да подготвим и изчистим терена от снега“, коментира новият мениджър на Мидълзбро Тони Пюлис.