Шампионите с успех при гостуването на Атланта

10:35

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Атланта Хоукс със 114:109 като гост в мач от редовния сезон на НБА.

Воините поведоха с две точки в края на първата част и не изпуснаха преднината си до края на двубоя, въпреки опитите на домакините да се върнат в мача през второто полувреме. Звездата на Голдън Стейт Стеф Къри отбеляза 28 точки за само 23 минути игра, а Кевин Дюрант също се отчете с 28 точки, като добави 5 асистенции и 3 борби. Клей Томпсън добави 15 точки за успеха. За Атланта най-резултатен бе Кент Бейзмор с 29 точки.

Оклахома Сити Тъндър записа трета поредна победа, след като се наложи със 124:116 над Финикс Сънс като гост. Слънцата водеха през почти цялата среща, но Тъндър направиха силна последна четвърт и успяха да измъкнат победата. Ръсел Уестбрук не най-резултатен за успеха с 43 точки, 14 борби и 8 асистенции.