Левски измъкна само точка от Берое на "Герена" (видео)

17:02

Отборите на Левски и Берое играят при резултат 0:0 в мач от 23-ия кръг на Първа лига.

На стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" през първата част най-добрата възможност се откри пред Паулиньо, който бе изведен отлично Станислав Костов и стреля силно, но от голлинията Иван Иванов изби топката с глава. Гостите също имаха своите шансове, но Божидар Митрев се справи с изстрелите на Мартин Райнов и Мартин Камбуров.

След почивката преобладаваше борбата в центъра на терена, а в 69-та минута старозагорци останаха с човек по-малко, след като Педро Еуженио получи втори жълт картон за симулация. Сините обаче бяха напълно безидейни в атака и не успяха да създадат нито една опасност пред Душан Перниш до края на срещата.

По този начин и двата тима изгубиха първи точки след подновяването на шампионата, като Левски заема трето място с 46 точки, а Берое е на 4-та позиция с актив от 41 точки.