Трудна победа за ЦСКА в Русе (видео)

14:40

Дунав 2010 загуби като домакин от ЦСКА София в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Двубоят на Градския стадион в Русе приключи при резултат 2:0 за състава на Стамен Белчев.

Домакините започнаха активно и можеха да поведат в 9-та минута, когато изстрел на Ндайе срещна напречната греда на вратата, пазена от Витаутас Черниаускас. В 34-та минута армейците откриха резултата с известна доза късмет, след като удар на Малинов се отклони от Бирсент Карагерен и попадна във вратата на драконите, като в ситуацията останаха съмнения за игра с ръка на нападателя на ЦСКА. Най-спорната ситуация в срещата дойде пет минути преди почивката, когато капитанът на гостите Божидар Чорбаджийски удари с ръка при спряла игра Васил Шопов, но получи само жълт картон от рефера.

След почивката играчите на Дунав така и не успяха да стигнат до изравнителен гол, а в продължението на мача Едвин Джеси оформи крайното 2:0 полза на червените.

След този успех ЦСКА отново е на три точки зад лидера Лудогорец, докато Дунав заема 12-та позиция в класирането с актив от 21 точки.

Стартови състави:

Дунав: 1. Луков, 83. Попадийн, 14. Васев, 16. Ковачев, 4. Патев, 11. Димов, 31. Станоев, 10. Шопов, 7. Карагерен, 77. Костадинов, 27. Ндиайе

ЦСКА: 30. Черниаускас, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 9. Каранга, 10. Алберг, 11. Манолев, 15. Малинов, 17. Енрике, 18. Георгиев, 19. Десподов, 20. Родригес