Лудогорец измъкна трите точки срещу Берое в здрав сблъсък в Стара Загора (видео)

20:13

Отборът на Лудогорец победи Берое с минималното 1:0 като гост в първи мач от 24-ия кръг на Първа лига, игран в Стара Загора.

На стадиона под Аязмото се получи здрав сблъсък, като в крайна сметка „орлите“ успя да надделеят, благодарение на гол на Марселиньо в 80-та минута. Бразилският халф се разписа с глава, след като бранителят Игор Пластун отклони топката след центриране от корнер. Пет минути след това Върджил Мисиджан бе близо до това да удвои резултата, но ударът му срещна напречната греда на вратата, пазена от Душан Перниш.

В крайна сметка шампионите спечелиха с 1:0 и поведоха с шест точки пред втория ЦСКА-София, който в четвъртък приема Етър на стадион „Българска армия“. Берое заема четвърто място в класирането с актив от 41 точки.