Ботев удари Витоша "само" с 3:0 (видео)

14:40

Ботев Пловдив постигна лесна победа над непретенциозния тим на Витоша Бистрица в 24 кръг на "А" група.

Головата серия стартира от Тодор Неделев в 5-та минута с перфектен изстрел от пряк свободен удар. Последва дузпа за "канарчетата" за фаул срещу Жоао Пауло в 19-та минута, която обаче Тодор Неделев пропусна да отбележи. 4 минути по-късно обаче нов гол отбеляза Жоао след асистенция с Лъчезар Балтанов. До края на първата част възпитаниците на Николай Киров имаха поне половин дузина положения, но нов гол не падна.

През втората част "жълто-черните" намалиха темпото, като през по-голямата част инициативата бе във владеене на гостите от Бистрица. Така се стигна до 79-та минута, когато след бърза контра Жоао изведе резервата Стивън Петков, който не пропусна за 3:0, оформяйки крайния резултат.

БОТЕВ ПД - ВИТОША 3:0

1:0 Тодор Неделев 5
2:0 Жоао Пауло 23
3:0 Стивън Петков 79

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 28. Филипов, 18. Терзиев, 3. Пиргов, 24. Марин, 10. Серкан, 17. Балтанов, 93. Густаво Афонсо, 29. Ндонгала, 8. Неделев, 37. Жоао Пауло

ВИТОША: 97. Василев, 4. Узунов, 6. Гьонов, 9. Стоянов, 14. Садула, 25. Ангелов, 18. Цанков, 66. Старокин, 24. Христозов, 77. Пеев, 80. Котев

СЪДИЯ: Петър Костадинов
СТАДИОН: “Ботев 1912”, Коматево