Син триумф на "Тича" в голов трилър (видео)

19:17

Левски постигна ценна победа с 3:2 при гостуването си на Черно море в среща от 24-ия кръг на Първа лига.

Пред пълните трибуни на стадион „Тича“ във Варна двата тима изиграха много качествен двубой, в който зрителите видяха цели пет попадения. В крайна сметка гостите ликуваха след последния съдийски сигнал, въпреки че играха близо едно полувреме с човек по-малко. Официален дебют за „сините“ пък направи синът на бразилската звезда Ривалдо – Ривалдиньо, който обаче не се запомни с нищо особено.

Двата тима започнаха много активно срещата, като първо полувреме, изобилстваше с интересни ситуации и пред двете врати. Завърналият се в титулярния състав на столичани Антонио Вутов даде преднина на гостите още в 21-ата минута с красив удар от границата на наказателното поле. Радостта на „сините“ обаче трая твърде кратко, след като буквално в ответната атака домакините изравниха. Мариян Огнянов проби по десния фланг и центрира по земя към Радослав Василев, който с малко късмет успя да преодолее стража на Левски Николай Кръстев за 1:1.

Двата тима продължиха да играят на високи обороти и в 39-ата минута „сините“ отново излязоха напред в резултата. При една от своите контраатаки Вутов пусна извеждащ пас към едно от новите попълнения на тима Паулиньо. Бразилецът показа страхотна скорост, надбягвайки противниковата защита и с много прецизен удар реализира дебютния си гол с екипа на Левски за 1:2. Така завърши и първата част.

Само десет минути след подновяването на играта гостите останаха с човек по-малко, след като правещият много силен мач Антонио Вутов получи директен червен картон за удар без топка срещу Елиас Хасани.

„Моряците“ моментално се опитаха да се възползват от численото си превъзходство, притискайки съперника си в неговата половина. Така дойде и 62-ата минута, при която неостаряващият лидер на домакините Георги Илиев опита да изравни след удар със странична ножица, но младият вратар на „сините“ Николай Кръстев показа невероятен рефлекс и спаси.

Това спасяване като че ли вдъхна допълнителна увереност на гостите, които само три минути по-късно стигнаха до трети гол. В негов автор се превърна централният бранител Давид Яблонски, който в обичайния си стил засече с глава центриране от фаул и доближи своя тим до победата.

Домакините обаче не се отказаха и в 76-ата минута резултатът бе намален. Точен за варненци бе Радослав Василев, който реализира втория си гол в мача, засичайки с глава центриране на резервата Дани Кики.

В заключителните минути на срещата варненци опитаха да стигнат до изравнителен гол, но гостите успяха да задържат аванса си и да се поздравят с ценните три точки. След успеха тимът на Делио Роси се затвърди на третата позиция в класирането с актив от 49 точки, докато Черно море е девети с 27.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ  2:3

0:1 Вутов (20)
1:1 Василев (22)
1:2 Паулиньо (38)
1:3 Яблонски (65)
2:3 Василев (75)

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Илиас Хасани, Даниел Димов, Петър Витанов, Александър Цветков, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Мехи Фенуш, Марек Кузма, Радослав Василев

Старши треньор: Илиан Илиев

ЛЕВСКИ (4-4-2): Николай Кръстев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Аймен Белаид, Афонсо Фигерейдо, Роман Прохазка, Кали Тиам, Жорди Гомес, Паулиньо, Антонио Вутов, Ривалдиньо