Голдън Стейт се справи трудно със Сан Антонио

09:30

Гардът на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри получи контузия в глезена по време на домакинския мач срещу Сан Антонио Спърс, спечелен от воините със 110:107.

Къри бе принуден да напусне игрището още в първата четвърт на мача и предстоят изследвания, за да се установи степента на травмата. Това е четвърта контузия в глезена за баскетболиста пред настоящия сезон от декември досега.

Най-резултатен в мача в Оукланд стана Кевин Дюрант с 37 точки и 11 борби, а Дреймънд Грийн се отличи с трипъл-дабъл - 11 точки, 12 борби и 10 асистенции.

Оклахома Сити Тъндър записа убедителна победа над Финикс Сънс със 115:87 на свой терен. Дабъл-дабъл за домакините оформи Стивън Адамс (16 точки и 12 борби), Ръсел Уестбрук завърши с 27 т., 9 асистенции и 8 борби.

В други двубои от НБА Минесота Тимбъруулвс претърпя поражение от Бостън Селтикс със 109:117, Маями Хийт се наложи над Филаделфия Севънти Сиксърс със 108:99, а Шарлът Хорнетс падна в къщи от Бруклин Нетс със 111:125.