Камбуров покоси Локо в Пловдив (видео)

17:15

Мартин Камбуров покоси любимия си Локомотив Пловдив на "Лаута". Голмайстор номер две в историята на родния елит отбеляза първото попадение за Берое при победата с 2:0 над "червено-черните" от 25-ия кръг.

37-годишният голаджия беше точен с глава в 67-ата минута. Голът е негов 198-и в Първа лига и общо девети през тази кампания. Любимецът на "смърфовете" демонстративно отказа да се радва след попадението си във вратата на любимия му клуб.

Другият гол беше дело на Педро Еуженио, който удвои в 76-ата минута, но домакините имаха сериозни претенции за засада.

Преди това Ангел Ангелов не отсъди дузпа за игра с ръка на Иван Иванов в 58-ата минута, което изнерви пловдивчани. В 65-ата минута резервата Симеон Райков беше изгонен от скамейката, след като Карлос Охене и човек от щаба на Локомотив си спретнаха меле, а крилото изрита ганаеца.

През първа част Илко Пиргов и гредата спасиха момчетата на Бруно Акрапович, които в четвърти пореден мач не спечелиха.

Успехът беше 12-и за футболистите на Александър Томаш, които вече имат 44 точки. Локомотив пък остана с 27 точки, сле записаната 11-та загуба през сезона.

ЛОКО (ПД) - БЕРОЕ 0:2

0:1 Камбуров (67)
0:2 Еуженио (76)

ЛОКОМОТИ ПЛОВДИВ: Илко Пиргов, Янко Ангелов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Мохамед Муса, Игор Банович, Веселин Марчев, Анте Аралица, Димо Бакалов, Абделхаким Буна.

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Камен Хаджиев, Карлос Охене, Марко Адамович, Мартин Райнов, Рубен Бригидо, Педро Еуженио, Матеус Леони, Мартин Камбуров