Еспаньол надви Реал Сосиедад след обрат (видео)

15:27

Еспаньол победи Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 28-ия кръг на испанското първенство. Вилиан Жозе откри за баските в 41-ата минута, а Жерард Морено направи пълен обрат от дузпа в 72-ата минута. С успеха “папагалчетата” изпревариха “чури урдин” в средата на класирането.

Първият шут дойде от крака на Вилиан Жозе в четвъртата минута - прекалено високо. В десетата Пабло Пиати също стреля над гредата. Гостите от “Аноета” стигнаха до попадение в 41-ата след грешка на Оскар Дуарте. Централният защитник загуби равновесие и падна, от което се възползва Вилиан Жозе, преодоля вратаря Пау Лопес и отбеляза - 0:1.

В 51-ата Лео Баптищао пропусна, след като стреля слабо от чудесна позиция. Секунди по-късно Баптищао се реваншира с изравнителен гол. Този път нападателят заложи на силата след прекрасен пас на Естебан Гранеро - 1:1. В 71-ата каталунците получиха дузпа. Те организираха контра след корнер пред своята врата и вратарят Мигел Анхел Моя извърши нарушение. Жерард Морено беше точен от бялата точка за крайното 2:1.