Барса не даде никакви шансове на Челси в реванша на "Камп Ноу" (видео)

23:08

Отборът на Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като победи Челси с 3:0 у дома в реванша между двата тима.

Първата среща в Лондон бе завършила при равенство 1:1, а на "Ноу Камп" каталунците започнаха ударно и поведоха още в третата минута чрез Лионел Меси, който стреля по земя от малък ъгъл, а вратарят на гостите Тибо Куртоа се намеси неубедително.

В 20-та минута Осман Дембеле удвои преднината на домакините след добра асистенция на Меси, а аржентинският гений сложи точка на спора в 63-та минута с втория си гол в мача.

По този начин Барселона спечели с общ резултат 4:1 и ще чака да научи съперника си в следващата фаза на турнира на жребия в петък.

Барселона - Челси 3:0

1:0 Лионел Меси '3

2:0 Усман Дембеле '20

3:0 Лионел Меси '63